VÝZVA!!! POKUD BUDETE CHTÍT MŮŽETE NÁM POSÍLAT SVOJE POVÍDKY!!! RÁDI JE ZVEŘEJNIME!!!! KDYŽ BUDETE MÍT ZAJEM NAPIŠTE NÁM NA

povidky.povidky@seznam.cz


UŽ NESPŘÁTELUJI

klikni na to prosím tady

prosím reklamy...sem...
ROZHOVOR S JASPEREM

12. února 2009 v 22:41


Přeložený rozhovor z The Twilight Lexiconu a přeložený kousek z rozhovoru taktéž z Twilight Lexiconu co řekla Stephenie MAYER

"Dobře, Jasper. Tak zaprvé, důvod proč má Jasper největší problémy s "dietou Cullenových" je fakt, že byl upírem od Občanské války a za tu dobu zkonzumoval hodně moc lidské krve. Navyknul si na špatné věci. Také je můj chlapec bojový stroj (a to nemluvím o Občanské válce a lidských bojích). Život Cullenových je pro něj skoro nepochopitelný pokojný důchod.
A zadruhé, opravdu to všechno z velké části dělá jen pro Alici. Alice je Jasperův celý život. Je to pro něj ta nejdůležitější věc ve vesmíru a udělal by pro ni absolutně cokoliv. Pro Jaspera není nic na světě co nebo koho by pro Alici nezničil. Ne, že by ona chtěla aby něco ničil. Ona je ta jasná strana jejich vztahu, přiměje ho se smát (a že on se před tím moc nenasmál). Jasper je ten nejvíc "upíroidní" ze všech Cullenů a i když je má všechny rád, není s nimi tak svázán jako oni mezi sebou. Tak jako Alice je. Celá ta věc se střední školou ho opravdu vyvádí z míry. Snaží se zlepšit v okolí lidí, ale je to těžký zápas."..........
PRO DALŠÍ INFO SI PŘEČTĚTE CELÝ ČLÁNEK

Jackson Rathbone - Jasper Hale


Lexicon: Máš radši divadlo, film, nebo seriál? A proč?
Jackson: Teď film, ale divadlo mi dalo start a pořád miluju předvádět se na živo před publikem.

Lexicon: Co by jsi si přál za poslední roli?
Jackson: Hrát naproti Jacku Nicholsonovi ve filmu, který by režíroval Clint Eastwood a scénář by napsal David Mamet, hrál bych nějakého misantropického, drogově zmateného, nemravného zpěváka..........Lexicon: Jaký herec tě inspiruje?
Jackson: Mým největším idolem je Jack Nicholson.

Lexicon: Neuvěřitelně hodně cestuješ, je ještě nějaké místo kde jsi nebyl a chtěl bys ho navštívit?
Jackson: Kellan pořád básní o Jižní Africe, tak tam bych se rád podíval, asi.

Lexicon: Slyšela jsem od tvého manažera, že jsi velmi hudebně nadaný. Chtěl by ses někdy zabývat hudební kariérou? Hraješ na nějaký jiný hudební nástroj než je kytara?
Jackson: Hasil Atkins byl schopný hrát na kytaru a zároveň na bicí, při tom ještě zpíval. Umím hrát na harmoniku a kytaru a la Bob Dylan, a děkuju moderní tvořivé technologii, že můžu do toho přidávat bicí, benžo, klávesy a ukulele. Všechno dohromady je to pak sranda.

Lexicon: Jaký typ hudby skládáš?
Jackson: Naše skupina dělá hudbu napříč vším……jsme ovlivněni věčným Robertem Johnsonem, z the Kinks a moderně skupinou Man Man. Můj spolubydlící Ben Graupner a já máme víc různých skupin, tak píšeme v našem studiu doma. Teď je naším hlavním projektem skupina kterou nazýváme 100 opic.


Lexicon: Máš nějakou oblíbenou píseň nebo skupinu? Co ti teď hraje v iPodu?
Jackson: Teď poslouchám The Stevedores album Tamuawork (Spenser Bell, hlavní zpěvák skupiny mě učil hrát na ukulele).

Lexicon: Můžeš nám říct něco o konkurzu do filmu?
Jackson: Šel jsem a na zkoušce zahrál uklidňující skladbu na kytaru, tak jsem dosáhl klidného chování víc jak stovky lidí. A taky almužny, dvou. Dobře, tak jedné. Jedna osoba mi dala peníze. Přestaň hrát……..hahaha.


Lexicon: Jaká je Catherine Hardwicke v práci jako režisérka?
Jackson: Catherine je balíček soustředěné energie. Ví co chce a její letité zkušenosti jako produkční ji dělají jistou záruku na skvělý výsledek. Její řídící přístup dělat všechno reálně a možně, patří ji všechny mé komplimenty. Miluju práci s Catherine a doufám, že spolu budeme zase co nejdříve spolupracovat.

Lexicon: Slyšeli jsme něco o děsivé částce, která stála basebalový výcvik na basebalové scény. Jaký jiný druh výcviku jsi musel podstoupit?
Jackson: Učil jsem se odpalovat levou rukou, trvalo to přes týden, než jsem se to pořádně naučil. Bouchal jsem lokty s lidmi sedícími vedle mě, bylo nemožné psát uklidňující zápisky, povinnost šla stranou. Musím říct, že jsem získal hodně respektu k levákům, je všechno strašně těžké dělat levou rukou.

Lexicon:Mohl by jsi nám říct jak napodobujete ve filmu Jasperovu sílu?
Jackson: Nevím kolik vám toho můžu prozradit………Zkoušeli jsme to dělat lstivě. Je to všechno na úsudku.

Lexicon: Jaké je to hrát upíra? Zejména pro Jaspera, který má se sebeovládáním takové problémy na rozdíl od ostatních. Jak jsi se připravoval na roli s takovou intenzitou?
Jackson: K přípravě……byl jsem zrozen z hněvu. Vidím Jaspera bojujícího se sám sebou aby vůbec přežil život znovuzrozené nesmrtelnosti. Jeho láska k Alici je všechno to, co ho udržuje z toho, aby se nestal upírem jako je James.

Lexicon: Jaká byla tvoje oblíbená scéna? Proč?
Jackson: Alice a já jsme běhali skrz koruny stromů. Alice si vesele vychutnávala být v sasankách. A já jsem našel v její kráse útěchu.

Lexicon: Jak by jsi popsal Jaspera?
Jackson: Ovlivněn válkou, narozen smrtí, zachráněn láskou.

Lexicon: Alice a Jasper mají pravděpodobně nejvíc duševní vztah ze všech párů z knihy. Jaký je tvůj pohled na podstatu jejich vztahu?
Jackson: Klid, vyrovnanost, čistost, jasnost ( odpověď byla prostě jen SERENITY, ale jedním českým slovíčkem se ta krása slova nedá přeložit)

Lexicon: Teď k vlasům. Prošel jsi hodně změnami, od hnědých až k blonďatým, jak to máš s úpravou? Jak dlouho ti to trvá?
Jackson: Hrál jsem už "pár" postav a každá měla jiný vzhled. Zkusil jsem už skutečně všechno. Ale blonďatou nemůžu přidat do mého TOP SEZNAMU.

Lexicon: Kdy jsi se učil boxovat?
Jackson: Když jsem chodil na základní školu, tak jeden kluk mě každé ráno na autobusové zastávce osočoval. Pak jednou, mě tak stisknul, že jsem mu skočil na záda a škrábl jsem ho. Ten den mě pak později taťka naučil jak boxovat.

Lexicon: Když jsi dočetl všechny knihy, která postava se stala tvou oblíbenou a proč?
Jackson: Mojí nejoblíbenější postavou je Victoria. Vždycky jsem měl slabost pro rusovlasé holky. (Moje pozn.: "Sakra, a já jsem černovlasá, musím se holt nechat přebarvit J")

Lexicon: Pokud se bude v natáčení série pokračovat, Jasperův rozsah ve filmu poroste. Na jakou scénu z pozdějších knih se nejvíc těšíš?
Jackson: Na začátku druhého dílu j, jak Jasper napadne Bellu. To bude určitě skvělý, budu hrát krvežíznivého upíra. A já když mám hlad, tak vypadám skutečně dost hrozivě.

Lexicon: Slyšeli jsme o nějaké legrační historce s mobilním telefonem a Edim Gathegim(herec, který hraje Laurenta), můžeš nám o ní říct? Je ještě nějaká jiná vtipná historka?
Jackson: Edi má v telefonu hlas jako ženská. Myslím, že by na tom mohl vystavit kariéru. A tohle nevezmu nikdy zpátky…….

Lexicon: Můžeš nám říct něco malého o setkání se Stephenii Meyer?
Jackson: Byl jsem nervózní, ale ona je tak milá a strašně přátelská. Dala mi pár pohledů na Jaspera, kteří přijdou v následujících knihách, takže po setkání se Stephenií jsem byl o něco moudřejší. Vím tajemství. Omlouvám se, nemůžu to vyzradit……ale bude to bomba!

Lexicon: Jsi překvapený z toho celého kolotoče okolo filmu? Chovají se fanoušci slušně?
Jackson: Musím říct, že mě to úplně dojímá. Všechny ty stránky o Twilight a Cullenových…….Obzvlášť některé jsou až extrémně výborné! Dělají plakáty k filmu, videa, dávají různě dohromady fotky……Jsem vážně ohromený.

Lexicon: Objevilo se teď o tobě plno nových stránek (www.jackson-rathbone.org). Jak se mění tvůj život s následující vzrůstající popularitou?
Jackson: Tvůrci jackson-rathbone.org mají můj obdiv a největší respekt. Doufám, že se můj život nějak drasticky nezmění, jsem docela introvertní herec a mám radši tichý a klidnější život po boku dobrých přátel a rodiny.

Lexicon: Je teď nějaký film, ve kterým bychom tě mohli vidět?
Jackson: Je, teď v září jsme dotočili film Roba Schneidera……Podívejte na BIG STAN!

Lexicon: Hodně fanoušků chce vždycky vědět jak je to s hercovo momentální vztahem. Tak jak je to u tebe, jsi sám?
Jackson: Hehehe……..Jsem sám a užívám si to.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Candy Nikki Candy Nikki | Web | 12. února 2009 v 22:47 | Reagovat

hezušký =*

2 Mišul Mišul | Web | 2. března 2009 v 23:24 | Reagovat

DEKUJU:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.